kosmetika

Čištění a údržba strun, hmatníku a těla

Na hezkou a čistou kytaru se samozřejmě lépe hraje i kouká. Faktem ale je, že smysl kytarové kosmetiky je i jiný a mnohem důležitější. Nástrojová kosmetika především zvyšuje trvanlivost jednotlivých materiálů, ať už se jedná o lak nebo o struny, které postupně ztácí sílu tónu, barvu i délku tónu. Pravidelným čištěním a údržbou nemůžete zabránit opotřebení. Můžete ale zánik požadované kvality podstatně zpomalit a ušetřit tak mnoho následných výdajů.

Udržujte dřevo v ideální kondici

Velkým problémem při skladování kytary je ideální relativní vlhkost. Ta by se měla u kytary držet v rozmezí 45 - 55% relativní vlhkosti. Pokud je relativní vlhkost dlouhodobě nižší, nástroji hrozí velké poškození, ztráta resonančních vlastností, popraskání horní desky, uvolnění pražců a další. Takové opravy (tedy pokud lze nástroj vůbec ještě opravit) jsou velice nákladné a hlavně zbytečné. Této situaci se dá velice jednoduše vyhnout používáním zvlhčovačů.

Chraňte svou kytaru

Chránit kytaru nejen před nárazy, oděrkami a dalším fyzickým poškozením, ale také před prachem, vodou a dalšími vlivy, je velice důležité. Nadruhou stranu, nikomu se nechce tahat s několika kilogramovým kufrem. Ideálním řešením tak může být softcase, který je jak lehký, tak pevný. Díky tomu se nepronese a vaši kytaru spolehlivě ochrání.

Zkuste nový sound

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info